İLETİŞİM 0262 643 74 47

Bizden Haberler

PROJELENDİRME NEDEN ÖNEMLİ

PROJELENDİRME NEDEN ÖNEMLİ

İnşaat sektörü hayatımızı en çok etkileyen alanların başında gelmektedir. Ulaşım, alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi gibi hayatımızda sürekli iç içe olduğumuz tüm alanlarda inşaat sektörünün payı bulunmaktadır.

facebook sharing button

twitter sharing button  inşaat  Şantiye Yönetimi

İnşaat Proje Yönetimi Nedir Neden Önemlidir?

 

İnşaat Projesinin Önemi

İnşaat sektörü hayatımızı en çok etkileyen alanların başında gelmektedir. Ulaşım, alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi gibi hayatımızda sürekli iç içe olduğumuz tüm alanlarda inşaat sektörünün payı bulunmaktadır. Elbette bir işe başlamadan önce o işin enine boyuna hesap edilmesi gerekmektedir. İnşaat sektöründe de bu proje yönetimi süreciyle gerçekleştirilmektedir. Evet, proje yönetimi olmazsa olmaz bir süreçtir. Ancak ülkemizde proje yönetimi sürecinin çok uzaması ve genellikle üstlenici firmayla yetkili organın anlaşamaması durumunda projeler yarıda kalmakta veya uzayabilmektedir.

İşte bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalındığı zaman da birtakım problemlerin meydana geldiğini kesinlikle söylememiz gerekecektir. Ortada duran tüm bu teknik problemlerin aşılması ancak proje yönetimiyle mümkün olacaktır.

İnşaatın Yol Haritasıdır

Mevcut proje yürütülen inşaat çalışmalarının yol haritası, kılavuzu olma özelliğine sahiptir. Böyle olduğundan ötürü her anlamda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalınmaksızın inşaatın yol haritasından en iyi şekilde yararlanılması her anlamda olanaklı hale gelen nitelikler arasında bulunmaktadır.

Öte taraftan karşımızda duran bir diğer yaklaşım tarzı olması açısından teknik içerikli olması bakımından da inşaatın can güvenliğini azami düzeyde teminat altına alması anlamına gelmektedir.

 

 

 

 

Yatırım Politikasıdır

Elbette inşaat projeleri aynı zamanda bir yatırım aracı olma yönünden de insanlara gayrimenkuller yaratmaktadır. Bu da söz konusu inşaat projelerinin yatırım politikası olarak mali boyutunun yer aldığını dile getirmektedir. Tüm bu durum ele alındığı zaman her halükarda inşaat projesinde görev alan koordinatörlerin yatırım süreçlerini çok iyi dikkate alması ve projeye buna göre yön verebiliyor olması her anlamda önemli bir noktadır.

 

İnşaatte Teknik Bölümdür

Proje yönetimi teknik içeriklerden oluşmaktadır. Şantiye yönetiminden idari yönetimine varıncaya kadar tüm süreçlerde mutlak surette teknik bölüm dikkat çekmektedir. Zaten yapı sektörü başlı başına teknik nitelik barındıran bir alandır. Böyle olması açısından da proje yönetiminin inşaatin teknik yanı olduğunu kesin olarak dile getirebiliriz. Böylelikle tümüyle inşaat projelerinin başarıya ulaşmasını sağlamak adına gerçekten de somut adımların atılması mümkün hale gelebilmektedir.

Profesyonelliktir

İnşaatte proje yönetimi profesyonelce bir tutumu ifade etmektedir. İşin ehli kişiler tarafından teknik olarak yürütülmesi ve bunların tüm süreçlerinin proje yönetiminde birer birer ele alınması, inşaatte kullanılacak malzeme ve ekipmanların tespit edilmesi her açıdan profesyonelliği ifade eder. İşte böyle olmasından ötürüdür ki gerçekten de ele alınması gereken konuların başında gelmeye devam ettiğini kesinlikle söylemek gerekecektir. Bu da her halükarda son derece önde gelen bir yaklaşım olmaya devam etmesi bakımından son derece sıra dışı bir yaklaşımdır.

Proje Yönetiminde Teknoloji

İnşaat sektöründe proje yönetiminde teknoloji olmazsa olmaz bir alandır. Çünkü artık her şeyi teknoloji eliyle yürütüyoruz. İnşaat sektörü gibi önde gelen bir alanın da mutlaka teknolojiden nasibini alması gerekmektedir. Özellikle teknik bölümlerde mutlaka teknolojinin kullanılması gerekmektedir. Ayrıca maliyetin hesaplanması, riskin yönetilmesi gibi konularda da teknik muhasebe araçlarının kullanılması zararı bertaraf edecektir. 

Öte yandan inşaat proje yönetiminde şantiye organizasyonunu teknolojik yazılımlar kullanarak etkin olarak kullanabiliriz. Bunun için özel olarak geliştirilen yazılımlar yer almaktadır. Bu yazılımları kullanarak her anlamda proje yönetiminde teknolojinin ne derece önemli olduğu bir kere daha anlaşılacaktır. Bu nedenle proje yönetimine yönelik olarak gerçekten de yazılımlar her anlamda önem taşıyan noktalardan biri mahiyetindedir, çünkü mali hesaplamalar, muhasebe ve raporlamalar, puantaj işlemleri ile tek merkezden şantiye yönetimi tamamen teknoloji ile mümkün. Üstelik mobil cihaz entegrasyonuyla her yerden erişim imkanı sağlamaktadır.

FİRMAMIZ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN DENEYİMLİ VE İŞİN EHLİ KADROLARIMIZI SANAYİ KURULUŞLARIMIZ,FABRİKALAR BAŞTA OLMAK ÜZERE VE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNMUŞ BULUNMAKTAYIZ,İŞ PROGRAMIMIZ: ÇALIŞMA VE AKTİF DEVAM EDEN İŞLERİMİZDEN DOLAYI ,PROGRAM DAHİLİNDE YAPILMAKTA DIR. TAAHHÜT EDİLEN GÜN VE SÜREDE İSTİSNALAR HARİÇ ZAMANINDA UYGULAMA VE İMALATLAR TESLİM EDİLMEKTEDİR.BÖYLELİKLE İNŞAAT YAPIMI ve MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜNDE GUNCEL UYGULAMAMIZLA ,SANAYİ KURULUŞLARIMIZ VE HALKIMIZA , a DAN z ye tüm YAPI ve ÇELİK SEKTÖRÜNDEKİ İHTİYAÇ VE İSTEKLERİNİ KARŞILAMIŞ BULUNMAKTAYIZ.....

 

İNŞAAT İŞLERİ

TADİLAT İŞLERİ

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT YAPIMI

FABRİKA TADİLATI

MÜTEAHHİTLİK  HİZMETLERİ

YAPI TADİLATI

PROJELENDİRME HİZMETLERİ

A dan Z ye TÜM YAPI TADİLAT,TAMİRATI

ARSA PAYI KARŞILIĞI İNŞAAT

İZOLASYON VE TADİLATLARI

BİNA GÜÇLENDİRME

ÇATI TADİLATLARI

HAFRİYAT,KAZI,TAŞIMA

BOYA,BADANA,GENEL TADİLAT

BETON UYGULAMALARI

SAHA BETONU,ŞAP UYGULAMALARI

KALIP-DEMİR-DUVAR İMALATI

TADİLAT TAMİRAT  İŞLERİ

KABA İNŞAAT YAPIMI TAAHHÜT

ISI YALITIMI,MANTOLAMA İMALATI

İNCE İNŞAAT YAPIMI TAAHHÜT

KİLİT TAŞI,PAKE TAŞI,KARO,BORDUR

BİNA ÇEVRE DÜZENLEME,PEYZAJ

MUTFAK DOLABI İMALATI

AKILLI EV SİSTEMLERİ

MERMER İMALATI,UYGULAMA

İŞ TAKİBİ

ZEMİN DÖŞEME,SERAMİK,FAYANS

ÇELİK YAPI İMALAT VE MONTAJ

TESİSAT,VİTRİFİYE,ELEKTİRİK

 

DEKORASYON

ÇATI-İZOLASYON

BOYA BADANA İŞLERİ ÇATI AKTARMA
ASMATAVAN İŞLERİ ÇATI İZOLASYONU
BÖLME DUVAR İŞLERİ PANEL ÇATI
ZEMİN DÖŞEME,PARKE KENET ÇATI
GERGİ TAVAN KİREMİT ÇATI
KARTONPİYER ONDİLİN ÇATI
BÖLME DUVAR TRANPES ÇATI
DUVAR KAĞIDI ÇATI AYDINLATMA
DESENLİ BOYA POLİURETAN İZOLASYON
MUTFAK DOLAPLARI SÜRME İZOLASYON
MOBİLYA,AKSESUAR ZİFT UYGULAMA
MELAMİN KAPI,PANEL KAPI MEBRAN UYGULAMA
ÇELİK KAPI BODRUM İZOLASYONU
A dan Z ye TADİLAT TAMİRAT İŞLERİ TEMEL İZOLASYONU

 

TESİSAT İŞLERİ

KARMA YAPI İŞLERİ

SIHHİ TESİSAT İŞLERİ FORE KAZIK İŞLERİ
PİSSU SU TESİSAT KUYU TEMEL İŞLERİ
LOGAR,ALT YAPI TESİSAT SU DEPOSU İMALATI
GAZ TESİSAT  YANGIN SİSTEMLERİ
HAVA TESİSATI ASFALT UYGULAMA
YAĞMUR GİDERLERİ,MENFEZ ZEMİN DOLGU
TESİSAT TADİLATLARI İŞ MAKİNELERİ
VİTRİFİYE İMALAT,MONTAJ KEPÇE HİZMETİ
ELEKTİRİK TESİSATI UYGULAMA KIRICI HİZMETİ
KAMERA SİSTEMİ KAROT HİZMETİ
UYDU YAYIN SİSTEMİ HAFRİYAT TAŞIMA
HABERLEŞME SİSTEMİ NAKLİYE
AKILLI EV SİSTEMİ HATLARI TOPTAN YAPI MALZEMELERİ
GENEL TADİLAT TAMİRAT İŞLERİ BETON SATIŞI
 

 


İletişim Bilgileri

  • Adres: MEVLANA MAHALLESİ 854 SOKAK NO:1 KAT:2 - GEBZE/KOCAELİ
  • Telefon: İLETİŞİM 0262 643 74 47
  • Fax: 0262 643 74 47
  • Email: info@komsuinsaat.com.tr
KOMŞU İNŞAAT

© 2016. KOMŞU İNŞAAT www.komsuinsaat.com.tr